WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Nagroda dla chroniących pamięć o historii polskich Żydów

Nagroda dla chroniących pamięć o historii polskich Żydów

23.08.2016, godz. 00:00
MUZEUM ŻYDOW POLSKICH POLIN
MUZEUM ŻYDOW POLSKICH POLIN foto: Super Express

Można już zgłaszać kandydatów do 2. edycji konkursu Nagroda POLIN. Spośród osób, organizacji lub instytucji aktywnie działających na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów kapituła konkursowa wskaże laureata, który otrzyma statuetkę autorstwa Barbary Falender oraz nagrodę finansową.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać pełnoletnie osoby oraz instytucje i organizacje za pośrednictwem formularza na stronie www.polin.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 12 września.

- Nagrodę ustanowiliśmy, aby honorować osoby i instytucje, które na różne sposoby służą tym samym celom co Muzeum POLIN. Lokalne inicjatywy miewają nieoceniony wpływ na przywracanie pamięci o historii polskich Żydów i budowanie wzajemnego zrozumienia i szacunku pomiędzy Polakami i Żydami. Zasługują na popularyzowanie i wsparcie, a ich inicjatorzy – na naszą wdzięczność - mówi prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum POLIN.

Laureat otrzyma statuetkę autorstwa Barbary Falender oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł. Gala wręczenia nagrody odbędzie się 20 października i rozpocznie obchody „Made in POLIN" – trzydniowego festiwalu organizowanego co roku z okazji rocznicy otwarcia wystawy stałej Muzeum POLIN.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: