WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa NOC WIEŻOWCÓW 2016 już dziś w Warszawie

NOC WIEŻOWCÓW 2016 już dziś w Warszawie

15.10.2016, godz. 12:30
Noc wieżowców
foto: Materiały prasowe

Jedyne takie wydarzenie na skalę światową. Impreza na najwyższym poziomie. Spójrz na Warszawę z zupełnie nowej perspektywy. Odwiedź miejsca, które na co dzień są niedostępne. Tylko raz do roku, tylko teraz. Pasjonaci fotografii, zwolennicy dobrej architektury, turystyczni odkrywcy, fani designu, varsavianiści, sympatycy Nowej Warszawy - wszyscy razem w tą jedną noc.

 

Noc Wieżowców ma już 2 edycję. Pierwsza odbyła się w maju 2015 roku. Wtedy dwóch pasjonatów: Tomasz Reich i Jakub Jurkowski na co dzień tworzący portal NowaWarszawa.pl postanowili udostępnić miłośnikom fotografii i architektury najwyższe piętra warszawskich wieżowców.

Impreza tworzona od podstaw zainteresowała wtedy ponad 45.000 osób, do współpracy zgłosiło się 11 wieżowców.  Drogą konkursów fotograficznych wybrano 1500 szczęśliwców, którzy mogli zobaczyć panoramy Warszawy z miejsc, do których na co dzień nie ma dostępu. Efekty wydarzenia można do tej pory oglądać na Facebooku i Instagramie.

Przez ten rok mejle i posty internautów i czytelników portalu NowaWarszawa wielokrotnie brzmiały - kiedy kolejna Noc Wieżowców? To na ich życzenie impreza powraca w Warszawie 15 października.

W godzinach 18-24, czyli praktycznie już po zmierzchu, w odmiennej, nocnej scenerii będzie można podziwiać Warszawę z najwyższych pięter wysokościowców. Udział w wydarzeniu potwierdziło 18 „niebotyków”, jak nazywano kiedyś wieżowce. Na liście są: Błękitny, Central Tower, Cosmopolitan, Eurocentrum, Hilton, Intercontinental, Intraco, Marriott/Panorama Sky Bar, Millenium/Level 27, Novotel, Pałac Kultury i Nauki, Q22, Rondo 1, Warsaw Spire, Westin, Warsaw Trade Tower, Zebra Tower, Złota 44. Dzięki temu organizatorzy mogą udostępnić w tym roku ponad 4.000 rezerwacji.

Impreza tak przypadła do serca warszawiakom, że w objęła ją swoim patronatem honorowym Prezydent m.st. Warszawa Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: