WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Nowa sygnalizacja na Trakcie Brzeskim

Nowa sygnalizacja na Trakcie Brzeskim

10.11.2016, godz. 12:36
światła, sygnalizacja świetlna
foto: SE/EAST NEWS

Nowa sygnalizacja świetlna pojawiła się na skrzyżowaniu Traktu Brzeskiego z ul. Fabryczną. Światła działają w pełnej akomodacji.

Dzięki nowej sygnalizacji możliwe stało się przywrócenie wyjazdu z ul. Fabrycznej w lewo, w kierunku centrum. Wcześniej wyjazd z osiedla odbywał się przez bardzo obciążone skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II. Po zmianach, wlot ul. Fabrycznej ma dwa pasy – do jazdy w prawo i w lewo.

Nowa sygnalizacja zastąpiła światła istniejące do tej pory na pobliskim przejściu dla pieszych. Aby zwiększyć komfort dla pieszych uczestników ruchu, przejście zostało przesunięte bliżej skrzyżowania i zlokalizowane po jego północnej stronie. Dzięki temu „zebry" na tym odcinku Traktu Brzeskiego są rozmieszczone bardziej równomiernie. Co ważne, po zmianach piesi mogą przekraczać jezdnię równocześnie z pojazdami skręcającymi z ul. Fabrycznej w stronę centrum.

„W ramach inwestycji poprawiliśmy warunki dla pasażerów komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy Fabryczna w kierunku centrum został wydłużony i zyska nowy, wygodny peron. Wybudowaliśmy też nowy chodnik, prowadzący od przejścia dla pieszych do przystanku" - relacjonuje Zarząd Dróg Miejskich.

W najbliższym czasie w rejonie skrzyżowania będą prowadzone ostatnie prace porządkowe i uzupełniające. Usunięte zostaną też elementy poprzedniej, tymczasowej sygnalizacji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: