WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Nowe przedszkole w parku Achera

Nowe przedszkole w parku Achera

30.09.2016, godz. 13:26
przedszkole
foto: dreamstime

Przedszkole przy ul. Walerego Sławka 2a w Ursusie zacznie działać w poniedziałek 3 października. O godz. 10 odbędzie się tam oficjalne otwarcie.

Tego dnia od godz. 7.30 przedszkolaków będą witały bajkowe postacie, które odprowadzą ich do przedszkola, aby ok. godz. 8.30 zjeść wspólnie bajkowe śniadanie. Na godzinę 10 planowana jest uroczystość inauguracji placówki ( sala gimnastyczna, I piętro) z udziałem Zarządu Dzielnicy Ursus oraz zaproszonych gości. Ceremonię poprowadzi dyrektor przedszkola Renata Trzepizur. Po części oficjalnej odbędzie się pokaz artystyczny, przygotowany z myślą o najmłodszych. Wystąpią: klaun, żongler oraz iluzjonista. W drugiej części spotkania goście zostaną zaproszeni do zwiedzania placówki.

Budowa sześciooddziałowego przedszkola w Parku Achera w Ursusie zakończyła się kilka miesięcy przed terminem. Umożliwiło to 126 najmłodszym mieszkańcom dzielnicy, mimo nie zakwalifikowania się do przedszkola podczas rekrutacji na rok 2016/2017, rozpoczęcie edukacji przedszkolnej w publicznej placówce jeszcze w tym roku.

Budynek ma dwie kondygnacje, ciekawy wystrój, salę gimnastyczną oraz m.in. nowoczesne zaplecze kuchenne. Placówka przewidziana jest docelowo na sześć oddziałów, czyli 150 dzieci. Koszt budowy oraz wyposażenia placówki to 5 245 942,41 zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: