WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Nowe przejścia dla pieszych przy Centralnym

Nowe przejścia dla pieszych przy Centralnym

22.09.2016, godz. 09:42
DWORZEC CENTRALNY OBCHODZI 40-LECIE.
foto: Super Express

Jesienią na skrzyżowaniu ul. Emilii Plater i Alej Jerozolimskich pojawią się naziemne przejścia dla pieszych. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę tego skrzyżowania.

Jak tłumaczą drogowcy, dziś na drugą stronę Alej Jerozolimskich można się przedostać tylko przejściem podziemnym, po schodach. Dla wielu osób to przeszkoda nie do pokonania, zaś dla wszystkich pieszych to spora niedogodność, która zniechęca do poruszania się pieszo po centrum.

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu pojawić się mają dwa nowe naziemne przejścia dla pieszych – jedno przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania, drugie przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią – to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Przy przejściach wyznaczone zostaną także przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. Emilii Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów.

„W ramach inwestycji wprowadzimy też kilka usprawnień dla kierowców - na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczymy też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. Dostosujemy też program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach" - zapowiadają drogowcy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: