WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Nowym tunelem w Wawrze pojedziemy w piątek

Nowym tunelem w Wawrze pojedziemy w piątek

28.10.2016, godz. 13:01
Roboty drogowe
foto:

W piątek 28 października wieczorem otwarty zostanie bezkolizyjny przejazd przez tory kolejowe w Międzylesiu. Cała trasa będzie gotowa w listopadzie – wtedy też otwarte zostaną nowe przejścia podziemne pod jezdniami ul. Patriotów i pod ul. Żegańską.

- To kolejna inwestycja zakończona w tym roku. Kolejowa linia otwocka przestanie być w tej części dzielnicy barierą trudną do pokonania, szczególnie w godzinach szczytu. Tunel niezwykle ważny z punktu widzenia komunikacyjnego, bezpieczeństwa (czas dojazdu karetek dowożących pacjentów do Centrum Zdrowia Dziecka, Szpitala Kardiologicznego w Aninie oraz Szpitala Kolejowego ) a także integralności dzielnicy – skomentował były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, który był odpowiedzialny za tę inwestycję.

Budowa tunelu pod torami w Międzylesiu, realizowana przez Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych objęła również ulice Zwoleńską i Żegańską na odcinku od ul. Pożaryskiego do ul. Mrówczej.

Długość przebudowywanego odcinka to 830 m, z czego 560 m po nowym śladzie. W ciągu projektowanego odcinka wybudowany został tunel o długości ok. 80 m, zastępujący istniejący przejazd przez tory w poziomie terenu. Powstały też dwa podziemne przejścia dla pieszych - pod torami kolejowymi i obiema jezdniami ul. Patriotów oraz w rejonie Urzędu Dzielnicy Wawer.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: