WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Obrazy szympansicy pomogą ratować goryle

Obrazy szympansicy pomogą ratować goryle

17.08.2016, godz. 14:46
Najprzystojniejszy goryl i najbrzydszy pies
goryl Shabani foto: EAST NEWS

Licytacja obrazów szympansicy Lucy będzie głównym punktem pikniku "Walczymy o Goryle". Odbędzie się on 21 sierpnia (niedziela) w godz. 11.30-15 stołecznym zoo.

Warszawskie ZOO organizuje piknik edukacyjny, na którym odbędzie się licytacja obrazów namalowanych przez szympansicę Lucy. Pieniądze zgromadzone na aukcji zostaną przekazane na ochronę afrykańskich goryli populacji Grauera w Kongo, którym grozi wyginiecie w ciągu najbliższych 5 lat.

Lucy malowała swoje obrazy z wielkim skupieniu, ale też szale twórczym, co widać w doborze kolorów i ruchu pędzla na płótnie. Szympansica, malując na rzecz swoich kuzynów z Afryki, używała też palców i języka, stąd niekiedy na jej dziełach można dopatrzeć się odcisków tych części ciała. Aukcję dzieł Lucy będzie wspierała 11-letnia podróżniczka i miłośniczka zwierząt - Nela Mała Reporterka.

Ponadto w programie pikniku znalazły się: gimnastyka Tai chi, pogadanki o gorylach, gorylowe menu, konkurs wiedzy o tych zwierzętach, prezentacja okazów skonfiskowanych przez celników przemytnikom handlującym „zwierzęcymi pamiątkami" i wiele innych.

Od 21 sierpnia do końca miesiąca będzie można wesprzeć goryle, wrzucając dowolną kwotę do szkatuły znajdującej się przy alei głównej, nieopodal wejścia do zoo od ulicy Ratuszowej. Cały dochód zostanie przekazany na ratunek afrykańskich goryli.

Każdy, kto w niedzielę przyjdzie do zoo w przebraniu goryla, wejdzie bez biletu, zaś w trakcie pikniku zorganizowany będzie konkurs na najciekawsze przebranie. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: