WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ogrody wilanowskie: nowa książka o spacerach

Ogrody wilanowskie: nowa książka o spacerach

23.09.2016, godz. 10:30
Południowe Dzielnice: Mokotów, Ursynów, Wilanów: Po sąsiedzku z królem Janem
foto: SHUTTERSTOCK

Pomysły na spędzenie czasu z w ogrodach wilanowskich, wiedza przyrodnicza i historyczna, zadania do wykonania, zagadki i inne atrakcje znalazły się w książce „Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów".

Książka „Ogrody wilanowskie. 12 pełnych przygód spacerów" to opracowana specjalnie dla młodych miłośników przyrody propozycja wypraw do parku przy pałacu w Wilanowie, które można odbyć w kolejnych miesiącach roku. Znaleźć w niej można wiele przyrodniczych ciekawostek, opisów roślin i zwierząt. Są przeplatane poradami i zadaniami do wykonania.
Przyroda lubi zaskakiwać, więc przewodnik prezentuje tylko przykładowe obserwacje, których można dokonać w czasie wycieczek.

„Tylko kiedy najlepiej wybrać się do Wilanowa? Może wiosną, gdy ptaki wracają z zimowisk, a w parku zakwita biało-żółty łan zawilców? Albo latem, gdy nad jeziorem latają bajecznie kolorowe ważki? Może jesienią, gdy czerwienią się klony i złocą graby? A może jednak zimą, gdy po zamarzniętym jeziorze do parku przychodzą sarny? W ogrodach wilanowskich zawsze dzieje się coś ciekawego" - zachęcają władze pałacu.

Książka w sklepie internetowym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie kosztuje 20 zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: