WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Oszuści okradli emerytkę na środku ulicy

Oszuści okradli emerytkę na środku ulicy

20.04.2017, godz. 14:10
OSZUŚCI OKRADLI STARUSZKĘ NA ŚRODKU ULICY.
foto: SUPER EXPRESS / POLICJA

Wnuczkowa mafia zrujnowała życie pani Zofii (73 l.) ze Śródmieścia. Kobieta uwierzyła, że dzwoniący do niej oszust jest tajnym funkcjonariuszem policji. Miała mu pomóc rozpracować gang hakerów wyłudzających kredyty na starsze osoby. Emerytka przekazała mu na ulicy 60 tys. zł, które wcześniej pożyczyła w dwóch bankach! Teraz oszusta szuka policja. A kobieta została z długami do spłacenia.

Do wyjątkowo perfidnego oszustwa doszło jakiś czas temu w Śródmieściu. Do emerytki zadzwonił tajemniczy "komisarz" i opowiedział jej nieprawdopodobną historię. Twierdził, że rozpracowuje szajkę hakerów, która kradnie dane i wyłudza kredyty, a tylko dzięki pomocy 73-latki uda się ich zatrzymać. Kobieta miała przekazać 60 tysięcy, które posłużą jako wabik na oszustów. Ale pani Zofia miała w banku odłożonych tylko 10 tys. zł. "Policjant" poinstruował ją, by. wzięła pożyczkę! W pierwszym banku Zofii Z. udało się wziąć kredyt na 20 tys. zł, które razem z oszczędnościami przekazała obcemu mężczyźnie przy ul. Żurawiej. Później kobieta poszła do innego banku i tam pożyczyła kolejne 30 tys. zł.

- Oszuści poinstruowali emerytkę, by pieniądze położyła w bramie przy ulicy Nowogrodzkiej, przy białym samochodzie pod uschniętym drzewem - mówi nam policjant pracujący nad sprawą.

Po wykonanej misji 73-latka wróciła do domu i czekała na wieści o powodzeniu akcji. Dopiero po kilku dniach dotarło do niej, że została w ohydny sposób oszukana i do końca życia będzie spłacać kredyt, z którego nie zobaczyła nawet złotówki. Fałszywego funkcjonariusza, który wziął gotówkę od pani Zofii, szuka śródmiejska policja.

- Kamery zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy przestępstwa. Każdy, kto go rozpoznaje, proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty - mówi nadkom. Robert Szumiata.

Zgłaszać można się do komendy przy ul. Dzielnej 12, telefonicznie pod nr 22 603-83-92 lub pisząc na krp1warszawa@policja.waw.pl.

POLICJA OSTRZEGA:

- Nigdy NIE PRZEKAZUJ PIENIĘDZY osobie, której nie znasz, nawet jeśli podaje się za przyjaciela rodziny, adwokata, policjanta

- Pamiętaj, że funkcjonariusze policji NIGDY nie dzwonią z prośbą o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej i NIGDY nie proszą o gotówkę

- Jeśli podejrzewasz, że dzwoni do ciebie oszust zadzwoń pod nr alarmowy 112 lub 997. Zaczekaj na przyjazd UMUNDUROWANEGO patrolu

- Rozważ zmianę telefonu stacjonarnego na komórkowy. Wtedy zawsze będziesz wiedział kto dzwoni

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: