WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Otwarte Ogrody wracają do Włoch

Otwarte Ogrody wracają do Włoch

26.08.2016, godz. 00:00
Siła w różnorodności - dzielnica Włochy
foto: Materiały prasowe

Sąsiedzkie śniadanie, koncert muzyki klasycznej na trawie nad stawem, spotkania z podróżnikami – to tylko niektóre z atrakcji Festiwalu Otwarte Ogrody, który odbędzie się od 27 do 28 sierpnia we Włochach.

Festiwal Otwarte Ogrody odbywa się tradycyjnie w miejscowościach i dzielnicach związanych z ideą miast-ogrodów m.in. w Podkowie Leśnej, Milanówku, a także na Sadybie. Impreza powraca po kilkuletniej przerwie do Włoch.

W prywatnych ogrodach mieszkańców odbędą się m.in. sąsiedzkie śniadanie, spotkania z podróżnikami i wystawy zdjęć, rozmowy o historii włochowskiej kolejki EKD/WKD, kreatywne warsztaty dla dzieci, rozmowy o twórczej edukacji, wystawy prac tkackich, a także występy muzyczne.

W sobotę 27 sierpnia mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem zabytkowy włochowski Fort, a w niedzielę 28 sierpnia siedzibę lokalnej straży pożarnej, gdzie obejrzą m.in. zabytkowe pojazdy strażackie. Na zakończenie festiwalu odbędzie się wyjątkowy koncert na trawie nad Stawem Koziorożca. Mieszkańcy na kocach i leżakach będą mieli okazję wysłuchać utworów muzyki klasycznej m.in. z repertuaru Beethovena.

- Mamy nadzieję, że festiwal będzie okazją do lepszego poznania historii i korzeni Miasta Ogrodu Włochy, pogłębienia sąsiedzkiej integracji, a także dobrej zabawy dla całych rodzin – mówi Jolanta Piecuch ze Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy.

Udział we wszystkich wydarzeniach festiwalu jest bezpłatny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: