WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ożarów. Przejęli wojenny arsenał mafii

Ożarów. Przejęli wojenny arsenał mafii

12.03.2014, godz. 22:56
Granaty
Granaty foto: EAST NEWS

Te ładunki mogły wysadzić pół miasta w powietrze! Centralne Biuro Śledcze zabezpieczyło trotyl, granaty i broń należące do ożarowskiej mafii. Zatrzymano też 28 bandytów, z których część już trafiła za kraty.

Wielki sukces CBŚ! Policjanci z biura śledczego wspierani przez Komendę Główną Policji i funkcjonariuszy ze stolicy i Sochaczewa rozbili bardzo groźną grupę ożarowską. Gangsterzy od końca lat 90. specjalizowali się w produkcji i handlu amfetaminą, uprowadzeniach, handlu bronią i materiałami wybuchowymi. Mundurowi rozpracowywali ich od 2008 roku, zatrzymali wtedy kilkudziesięciu członków szajki, w tym także jej bossów. Latem ubiegłego roku wpadło kolejnych 15 bandziorów. Kilka dni temu antyterroryści wykonali kolejny skok na chłopców z Ożarowa.

Zobacz też: Prokuratura wyjaśnia co policjanci robili w celi Mariusza Trynkiewicza

- Zatrzymania miały miejsce w Warszawie, Białymstoku, Toruniu i Sochaczewie. W trakcie realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli kilogram narkotyków, 10 kilogramów trotylu, 3 kilogramy plastycznego materiału wybuchowego, 6 granatów oraz 6 sztuk broni palnej wraz z amunicją - informuje CBŚ. Zatrzymano 28 osób, w tym lidera - Roberta B. (48 l.) ps. Bedzio, 15 z nich już trafiło za kratki, a o aresztowaniu 6 kolejnych ma wkrótce zadecydować sąd. Pozostali bandyci będą musieli meldować się na komisariacie. Każdemu z nich grozi 15 lat więzienia.

Czytaj również: Janusz Palikot w knajpie dla bogaczy. Tak się bawi "obrońca biednych"!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: