WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Pałac zabłyśnie Chopinem

Pałac zabłyśnie Chopinem

11.08.2016, godz. 14:23
Filharmonia Narodowa
foto: EAST NEWS

Wizerunek Fryderyka Chopina pojawi się na elewacji Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Marszałkowskiej w poniedziałek 15 sierpnia, w godz. 21-24.

 

15 sierpnia w Filharmonii Narodowej rozpocznie się dwunasta edycja festiwalu Chopin i Jego Europa – jednej z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce. Z tej okazji ratusz wspólnie z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina wyświetli na elewacji PKiN charakterystyczny profil kompozytora.

Iluminacja ma przypomnieć mieszkańcom i turystom, że Warszawa była dla Chopina miejscem szczególnym – tutaj spędził pierwsze dwadzieścia lat swojego życia.
Warszawa jest ważnym miejscem dla wszystkich wielbicieli jego muzyki. W stolicy znajduje się Muzeum Fryderyka Chopina z największą kolekcją chopinianów na świecie. Tutaj odbywają się najważniejsze wydarzenia związane z kompozytorem – Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina oraz Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Chopin i Jego Europa.

Akcja towarzyszy inauguracji dwunastej edycji Festiwalu, którego program, poza twórczością Chopina, oferuje również muzykę najbliższych mu kompozytorów – Bacha, Mozarta, Haydna i Belliniego. Gośćmi wydarzenia będą znakomite orkiestry, wybitne zespoły kameralne, wielkie sławy światowej pianistyki, a także triumfatorzy ostatniego Konkursu Chopinowskiego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: