WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Parkingi na Lotnisku Chopina bardziej przyjazne kierowcom

Parkingi na Lotnisku Chopina bardziej przyjazne kierowcom

23.09.2016, godz. 12:28
LOTNISKO CHOPINA.
foto: SHUTTERSTOCK

Skończył się podział na parkingi godzinowe i dobowe przed terminalem na Lotnisku Chopina. Teraz na parkingach pod hotelami Courtyard i Renaissance będzie łatwiej znaleźć miejsce i zostawić samochód na dowolnie długi okres.

Dotychczas parkingi zlokalizowane najbliżej terminala podzielone były na dwie kategorie: parking P1 (pod hotelem Courtyard) przeznaczony był na postój krótkoterminowy; parking P2 (pod budowanym hotelem Renaissance) - na postój długoterminowy. Od piątku 23 września kierowcy mogą parkować na obydwu parkingach, niezależnie od tego na jak długo zechcą zostawić swoje auto.

Zarówno na parkingu P1, jak i na parkingu P2 obowiązuje ten sam cennik. Postój do 30 min kosztuje 5 zł, za pierwszą godzinę – 10 zł i tyle samo za każdą kolejną. Po przekroczeniu 8 godzin postoju naliczana będzie opłata 80 zł jak za całą dobę, a później kolejno: 160 zł za dwie doby, 240 za trzy, 320 za cztery i 400 za pięć dób.

Przy postoju od 6 do 10 dni kierowcy będą mogli korzystać z oferty specjalnej i za cały ten okres zapłacą tylko 180 zł. Pozostawienie samochodu na parkingu na okres 11-15 dni kosztuje 230 zł, a każda następna doba – 20 zł.

- Wprowadzając te zmiany chcemy wyjść na przeciw oczekiwaniom kierowców. Teraz będzie łatwiej znaleźć miejsce postojowe przed samym terminalem, a stawki opłat za parkowanie są dostosowane zarówno do potrzeb osób, które przyjeżdżają na lotnisko na krótko, jak i dla tych, które chcą zostawić samochód i polecieć na urlop – wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

Na wszystkich parkingach na Lotnisku Chopina kierowcy mają do dyspozycji 2800 miejsc postojowych. Na parkingach P1 i P2 – najbliższej terminala – zaparkować może łącznie 1800 pojazdów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: