WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Patriotyczna gra miejska potrwa dłużej

Patriotyczna gra miejska potrwa dłużej

22.11.2016, godz. 10:55
Warszawa centrum Pałac Kultury
foto: Andrzej Lange/Super Express

Czas trwania patriotycznej gry komunikacyjnej został wydłużony o dwa tygodnie – do 15 grudnia. Na zwycięzców czekają upominki od Zarządu Transportu Miejskiego.

Patriotyczna gra komunikacyjna – organizowana przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Zarząd Transportu Miejskiego – ma na celu przybliżenie historii Armii Krajowej oraz zachęcenie do odwiedzania w Warszawie miejsc przypominających o II Wojnie Światowej i Powstaniu Warszawskim. Do wszystkich Miejsc Pamięci można dojechać komunikacją miejską. Gra rozpoczęła się 15 września i potrwa do 15 grudnia.

Dzięki wydłużeniu o dwa tygodnie czasu jej trwania, uczestnicy będą mogli odwiedzić kolejne Miejsca Pamięci i zdobyć dodatkowe punkty, a osoby, które dotychczas nie zdecydowały się na udział będą mieli szansę na przyłączenie się do gry i poznanie historii Warszawy i Armii Krajowej.

50 osób, które zdobędą największą liczbę punktów (co najmniej 333 na tysiąc możliwych) otrzyma upominki od Zarządu Transportu Miejskiego. Aby przyłączyć się do patriotycznej gry komunikacyjnej, wystarczy posiadać telefon lub tablet z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją do odczytywania kodów QR. W pierwszej kolejności należy wejść na stronę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK) oraz zarejestrować swój udział. Następny krok to wybór Miejsc Pamięci do odwiedzenia oraz zaplanowanie podróży środkami komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro).

Każda podróż przebiega w podobny sposób – rejestracja przejazdów komunikacją miejską poprzez zeskanowanie kodu QR na przystanku rozpoczęcia i zakończenia podróży oraz rejestracja wizyty w Miejscu Pamięci poprzez zeskanowanie umieszczonego na mim kodu QR wraz z udzieleniem odpowiedzi na pytania, które wyświetlą się po zeskanowaniu kodu.

Po odwiedzeniu wszystkich zaplanowanych Miejsc Pamięci konieczne jest także rozwiązanie testu z historii przedsiębiorstwa Tramwaje i autobusy m.st. Warszawy podczas II Wojny Światowej oraz konspiracyjnej działalności jego pracowników.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: