WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu na Stadionie Narodowym

Piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu na Stadionie Narodowym

28.09.2016, godz. 10:23
Stadion Narodowy
foto: EAST NEWS

Treningi ze znanymi sportowcami, akcje charytatywne, konsultacje, porady itp. czekać będą na warszawiaków na piknik z okazji Narodowego Dnia Sportu, który odbędzie się w sobotę 1 października w godz. 12-16 na błoniach Stadionu PGE Narodowego.

Podczas Narodowego Dnia Sportu w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany jest dzień otwarty. Chętni będą mogli nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów, a część z nich będzie mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu - mistrzami i olimpijczykami.
Jedną z największych atrakcji pikniku na Stadionie Narodowym będzie strefa "Podziel się Kilometrem". Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedzi tę strefę, będzie pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. Dzięki specjalnemu przystosowaniu tej strefy dla potrzeb dzieci, akcja jest przeznaczona dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr PZU przeznaczy 10 złotych na Stowarzyszenie "Polskie Amazonki Ruch Społeczny".

W strefie Marets Sport odbędzie się rodzinna sztafeta oraz gimnastyka w kamizelkach obciążeniowych. "Aktywna Strefa Nordic Walking" przeprowadzi warsztaty ruchowe z techniki nordic walking oraz power walking, przeprowadzane przez wykwalifikowanych trenerów. Dzięki Aeroklubowi Polskiemu będzie można sprawdzić się w roli pilota w symulatorze lotów.

Ponadto na terenie pikniku będzie można sprawdzić się na ściance wspinaczkowej, ergometrach wioślarskich, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, skorzystać z darmowych porad dietetyka oraz wielu innych atrakcji. W strefie zdrowia Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny (PARS) wraz z marką Panache zaproszą uczestników pikniku do podjęcia próby pobicia światowego rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi - inicjatywa rozpocznie obchody miesiąca profilaktyki raka piersi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: