WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Płaszczki – nowi mieszkańcy warszawskiego zoo

Płaszczki – nowi mieszkańcy warszawskiego zoo

08.10.2016, godz. 13:36
Zoo, ogród zoologiczny
foto: Marcin Smulczyński/Super Express

W Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym pojawili się nowi mieszkańcy – 4 raje Rhinoptera jayakari. Przyjechały z węgierskiego zoo w Sosto.

Dotychczas w mini oceanarium mieszkał tawrosz piaskowy – rekin, który finalnie potrafi osiągnąć ponad 3 m długości. Zbiornik, którym dysponuje zoo, ma pojemność 100 tys. litrów, czyli zbyt mało, aby rekin tego gatunku i takiego rozmiaru mógł się w nim czuć komfortowo. - Dlatego też zdecydowaliśmy się wysłać go w miejsce, gdzie będzie miał dogodniejsze warunki, a takim lokum okazał się ogród zoologiczny w Sosto – tłumaczy Ewa Ziółkowska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. - Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że nasz rekin dołączy do samicy, z którą, kto wie, może kiedyś doczeka się potomstwa. To bardzo ważne, gdyż tawrosz piaskowy jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem - dodaje.

W zamian zoo otrzymało cztery samice Rhinoptera jayakari, ryby chrzęstnoszkieletowe z rodziny rajowatych. Największa z nich ma blisko metr średnicy, a jeszcze uro śnie. W planach pracownicy zoo mają sprowadzenie samca, co – jak twierdzą - nie jest łatwym zadaniem.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: