WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Pół rządu przed ratuszem

Pół rządu przed ratuszem

19.11.2016, godz. 02:00
PÓŁ RZĄDU POD RATUSZEM.
foto: Paweł Dąbrowski/Super Express

To była pierwsza taka uroczystość w historii Warszawy. Na dziedzińcu ratusza przy placu Bankowym zaroiło się od najważniejszych urzędników w państwie. Kilkadziesiąt osób w towarzystwie asysty wojskowej wzięło w piątek udział w 14. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego (?61 l.) na urząd prezydenta stolicy. Z tej okazji pod obeliskiem z wizerunkiem Kaczyńskiego biało-czerwone wieńce złożyli posłowie, ministrowie i burmistrzowie trzech dzielnic, w których rządzi PiS.

- Jesteśmy dłużnikami wobec tych, którzy słowem i przykładem kształtowali naszą osobowość, uczyli prawdy, miłości i poświęcenia dla bliźnich. Takim Polakiem, wychowawcą, przewodnikiem i wzorem służby ojczyźnie był śp. prezydent RP Lech Kaczyński - stwierdził ojciec Zdzisław Tokarczyk, który modlitwą rozpoczął uroczystość. Dlaczego taką oprawę nadano akurat 14. rocznicy?

- Jest tablica. To na razie jedyne miejsce w Warszawie jemu poświęcone, w którym można oddać cześć wielkiemu człowiekowi, patriocie i prezydentowi Warszawy - stwierdził poseł PiS Andrzej Melak. Władze Warszawy nie wzięły w tym spotkaniu udziału.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: