WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Pociąg obciął nogi młodemu piłkarzowi. POTRZEBNA POMOC!

Pociąg obciął nogi młodemu piłkarzowi. POTRZEBNA POMOC!

14.10.2016, godz. 14:50
Pociąg obciął nogi młodemu piłkarzowi
foto:

Młody piłkarz potrzebuje pomocy! 14-letni Błażej w poniedziałek w wypadku kolejowym stracił obie nogi. Chłopiec leży w śpiączce w szpitalu, jeszcze nie wie, co się stało. Rodzina i koledzy z klubu piłkarskiego Józefovia są w szoku. Zbierają dla niego pieniądze na protezy i rehabilitację.

Błażej marzył, że zostanie piłkarzem Legii, gdzie przed laty grał jego ojciec. I miał do tego predyspozycje. Wysoki, dobrze zbudowany gimnazjalista od kilku miesięcy grał w barwach Józefovii na pozycji obrońcy. Był dumą klubu, instruktor pokładał w nim wielkie nadzieje. W poniedziałek około godziny 18 jechał rowerem na kolejny trening. Nie wiadomo, jak doszło do tragedii.

- W pobliżu przejścia dla pieszych, niedaleko stacji PKP chłopiec wpadł pod pociąg Kolei Mazowieckich - mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Ogromna maszyna jadąca w kierunku Warszawy wciągnęła nogi chłopca i choć maszynista niemal od razu się zatrzymał, stan Błażeja był dramatyczny. 14-latek stracił obie kończyny! Chłopak przeszedł ciężką operację, dwa dni leżał w śpiączce farmakologicznej. Lekarze powoli go wybudzają, ale nastolatek nie odzyskał jeszcze świadomości. - Jesteśmy przy nim cały czas. Syn zaczyna otwierać oczy, ale nie wie jeszcze, co się stało - powiedział nam pan Tomasz, ojciec chłopca.

Śledztwo w sprawie wypadku pod nadzorem prokuratury prowadzi policja. - Zabezpieczyliśmy zapis z monitoringu w okolicy, którego nagrania mogą nam pomóc ustalić, co zaszło na tym przejściu. Przesłuchujemy także świadków - informuje st. asp. Durlik i dodaje, że śledztwo może trwać miesiącami.

Bliscy Błażeja przyznają jednak, że nie zależy im na szukaniu winnych.

- Nic niestety nie wróci sprawności naszemu dziecku. Chcemy przede wszystkim skupić się na tym, żeby Błażej poradził sobie psychicznie z tą tragedią. Zapewnimy mu opiekę psychologa - mówi pan Tomasz. Potrzebne będą także pieniądze na długą rehabilitację i protezy nóg dla Błażeja.

 

Wpłat można dokonywać na konto
MLKS JÓZEFOVIA nr rachunku 39 1090 1753 0000 0001 3347 0518
w tytule: DAROWIZNA DLA BŁAŻEJA

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: