WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Pociągi będą stały na stacjach przez godzinę

Pociągi będą stały na stacjach przez godzinę

29.10.2016, godz. 14:01
galeria dworzec centralny
galeria dworzec centralny foto: Super Express

W nocy z 29 na 30 października wskazówki zegara zostaną przesunięte z godziny 3 na 2. W związku z tym 17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy.

Dla przewoźników kolejowych w Polsce i Europie zmiana czasu oznacza wdrożenie w noc przejściową specjalnych rozkładów jazdy. 17 pociągów nocnych PKP Intercity - głównie TLK - zatrzyma się o godz. 3 na najbliższej stacji i będzie czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
Oznacza to, że m.in. pociąg TLK Mars relacji Kraków Główny - Kołobrzeg, w momencie przesunięcia wskazówek zegara zatrzyma się na dworcu Warszawa Wschodnia. Po godzinie skład wyruszy w dalszą trasę. Mimo postoju, do celu dojedzie zgodnie z planem. Taka procedura stosowana jest co roku, by nie rozregulować rozkładu jazdy.
Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową będzie można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika, Facebooka „PKP Intercity. Pociąg do podróży", infolinii 19 757 oraz u konduktorów w pociągach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: