WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Pociągi będą stały na stacjach przez godzinę

Pociągi będą stały na stacjach przez godzinę

29.10.2016, godz. 14:01
galeria dworzec centralny
galeria dworzec centralny foto: Super Express

W nocy z 29 na 30 października wskazówki zegara zostaną przesunięte z godziny 3 na 2. W związku z tym 17 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy.

Dla przewoźników kolejowych w Polsce i Europie zmiana czasu oznacza wdrożenie w noc przejściową specjalnych rozkładów jazdy. 17 pociągów nocnych PKP Intercity - głównie TLK - zatrzyma się o godz. 3 na najbliższej stacji i będzie czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
Oznacza to, że m.in. pociąg TLK Mars relacji Kraków Główny - Kołobrzeg, w momencie przesunięcia wskazówek zegara zatrzyma się na dworcu Warszawa Wschodnia. Po godzinie skład wyruszy w dalszą trasę. Mimo postoju, do celu dojedzie zgodnie z planem. Taka procedura stosowana jest co roku, by nie rozregulować rozkładu jazdy.
Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową będzie można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika, Facebooka „PKP Intercity. Pociąg do podróży", infolinii 19 757 oraz u konduktorów w pociągach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: