WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Polsko-niemiecka wystawa przed Dworcem Śródmieście.

Polsko-niemiecka wystawa przed Dworcem Śródmieście.

11.10.2016, godz. 09:21
Dworzec Warszawa-Śródmieście
foto: EAST NEWS

Wystawa, którą zobaczymy zarówno w Warszawie, jak i w Berlinie, zostanie stworzona na terenie zielonym przed wejściem na Dworzec Śródmieście.

W+B/*-X to wystawa, która będzie prezentowana zarówno w Berlinie, jak i w Warszawie. W obu miastach w przestrzeni publicznej zostaną zainstalowane dwa sześciany zaprojektowane przez artystów. Przez dwa tygodnie widzowie będą mogli zaglądać do ich wnętrz przez małe okienka. Platformę interakcyjną stanowić będą białe ściany zewnętrzne sześcianów. Widzowie będą mieli możliwość pozostawiania tam różnych śladów, np. grafitti, obrazów, komentarzy, które mogą zostać zmienione, wykreślone lub zaklejone przez kolejnych widzów. W ten sposób powstaną oryginalne kolaże.

„Zachęcamy wszystkich do przełamywania sztucznie stworzonych barier i zamkniętych na co dzień stref miasta i ulicy. Proponujemy przywłaszczanie sobie przestrzeni miejskiej, oswajanie jej i tworzenie na nowo jej znaczeń. Pozostawiania własnych śladów i tworzenie interakcji ze śladami innych przechodniów, widzów, twórców" - zachęcają organizatorzy.

Wystawa zorganizowana będzie z okazji 25-lecia polsko-niemieckiego jubileuszu Traktatu o dobrym sąsiedztwie oraz 25-letniego partnerstwa między Warszawą a Berlinem.
Projekt zainicjowany przez Instytut Polski w Berlinie. Otwarcie zaplanowano na czwartek 13 października o godz. 18.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: