WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Poprowadź lekcję o Łazienkach Królewskich

Poprowadź lekcję o Łazienkach Królewskich

26.08.2016, godz. 09:29
Łazienki Królewskie, Ogród Łazienkowski
foto: EAST NEWS

Muzeum Łazienki Królewskie rusza z nowym programem wolontariatu międzypokoleniowego. Uczestnicy przygotują i poprowadą zajęcia w muzeum i w jednej z mazowieckich miejscowości.

"Muzeum spotyka..." to projekt edukacyjny, w ramach którego wolontariusze poprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży z mazowieckich szkół i przedszkoli. Skierowany jest do osób w wieku 18-26 lat oraz 60+.

W pierwszym etapie projektu „Muzeum spotyka...", 8-osobowa grupa wolontariuszy weźmie udział w kompleksowym szkoleniu, które pozwoli nie tylko poznać specyfikę pracy Ośrodka Edukacji Łazienek Królewskich, ale też poszerzyć wiedzę na temat zbiorów muzealnych Łazienek i spotkać się ze specjalistami z zakresu historii sztuki oraz metodologii edukacji i animacji muzealnej. Zdobytą wiedzę wolontariusze wykorzystają w kolejnych etapach: w podgrupach opracują własne zajęcia, które następnie przeprowadzą w wybranych szkołach i przedszkolach integracyjnych na Mazowszu oraz w Łazienkach Królewskich.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty związane z realizacją warsztatów, np. koszty transportu do szkół/przedszkoli na Mazowszu, koszty ubezpieczenia NNW, koszty materiałów plastycznych itp., ponosi muzeum.

Nabór wolontariuszy trwa do 7 września 2016 r. Osoby zainteresowane udziałem w powinny wysłać formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie: http://www.lazienki-krolewskie.pl/ na adres: wolontariat@lazienki-krolewskie.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: