WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Posłuchaj dyktanda w Internecie

Posłuchaj dyktanda w Internecie

16.11.2016, godz. 16:00
Urzędnicy napisali dyktando
foto: Super Express

Nie trzeba jechać na Ursynów, by sprawdzić swoją ortografię. XI Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego będzie transmitowane na stronie www.ursynow.pl.

Dyktando odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godz. 10 w sali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Hawajskiej 7. Uczestnicy będą mogli zmierzyć się z tekstem przygotowanym przez prof. dr. hab Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Laureaci zostaną wyłonieni w pięciu kategoriach: Open, Juniorzy, Młodziki , Ekspert i VIP. W oczekiwaniu na wyniki dyktanda będzie można wysłuchać wykładu i uczestniczyć w publicznej rozmowie o języku polskim.

Od kilku lat w dyktandzie co rok bierze udział prawie 250 uczestników. Z propozycją, by rozszerzyć je na całą Warszawę, wyszedł miejski radny Lech Jaworski. „Idealną sytuacją byłoby, gdyby młodzież mogła przechodzić przez etapy szkolne i dzielnicowe, by na koniec zmierzyć się w etapie warszawskim. Dzielnicowe eliminacje można by przeprowadzać również dla mieszkańców Warszawy, którzy już zakończyli edukację" - napisał radny w interpelacji do władz miasta.

Wiceprezydent Włodzimierz Paszyński zapowiedział, że warto będzie wrócić do tego pomysłu, gdy zakończy się zamieszanie wokół reformy systemu oświaty w Polsce, tak by laureaci warszawskiego dyktanda dostawali dodatkowe punkty w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: