WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Poznaj historię początków ludzkości

Poznaj historię początków ludzkości

26.05.2011, godz. 01:00
Poznaj historię początków ludzkości
foto:

To wydarzenie, które zainteresuje nie tylko fascynatów starożytnego Egiptu, ale wszystkich poszukujących odpowiedzi na pytania o początek ludzkości. W niedzielę w Centrum Konferencyjnym przy Bobrowieckiej 9 odbędzie się niepowtarzalne sympozjum "Tajemnice Starożytnego Egiptu", poświęcone rewolucyjnym odkryciom na terenie egipskiej Sahary. Przybliżą je światowej sławy badacze zagadek historii ludzkości z USA, Egiptu, Anglii, Belgii i Polski.

Gwiazdą spotkania będzie Robert Bauval (63 l.), jeden z najwybitniejszych badaczy tajemnic starożytnych cywilizacji, znany z teorii łączącej egipskie piramidy na Płaskowyżu Giza z układem gwiazd tworzących tzw. Pas w konstelacji Oriona. Wykład tego egiptologa i przedstawione przez niego przywiezione z egipskiej części Sahary dowody zmienią oblicze historii dziejów. - Wyniki badań pokazały nam, że istniała na Saharze prehistoryczna kultura - czarny lud, który zamieszkiwał tam przez tysiące lat. Wiedzę tę zawdzięczamy odkryciom w Nabta Playa i rysunkom naskalnym - zdradza nam Robert Bauval. Pytany o to, jak duże znaczenia dla ludzkości mają te odkrycia, stwierdza bez wahania: - Uważam, że udało nam się odkryć nie tylko źródło egipskiej cywilizacji, ale źródło całego rodzaju ludzkiego. Więcej na temat kontrowersyjnej teorii czarnoafrykańskiego pochodzenia cywilizacji egipskiej zdradzi podczas sympozjum.

Międzynarodowe Sympozjum "Tajemnice Starożytnego Egiptu" odbędzie się 29 maja w godz. 9-21 w Centrum Konferencyjnym przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie. Bilet wstępu kosztuje 95 zł, informacja i rezerwacja: tel. 508-071-872, e-mail: kontakt@czasnowejery.pl. Organizatorem imprezy jest Czas Nowej Ery. Więcej informacji na stronie internetowej www.czasnowejery.pl.

"Super Express" jest patronem medialnym imprezy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: