WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Praga poczeka na obwodnice

Praga poczeka na obwodnice

22.10.2016, godz. 02:00
Praga poczeka na obwodnice
foto: Artur Hojny/Super Express

Mieszkańcy prawobrzeżnej stolicy będą musieli dłużej poczekać na palące inwestycje drogowe! Ratusz przesuwa pieniądze w budżecie na kolejne lata, bo nie wyrabia się z procedurami. Przez zastój dłużej poczekamy na przebudowę Łodygowej, dokończenie Trasy Świętokrzyskiej i budowę obwodnicy Pragi. - To skandal! Tak źle nie było od lat! - grzmią radni opozycji.

Stolicę dopadła inwestycyjna zapaść, która czkawką odbija się na Pradze. - Większość z inwestycji ugrzęzła w źle przygotowanych projektach czy na etapach przetargów - mówi nam Dariusz Figura (50 l.), stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości. Na ostatniej radzie miasta radni przesunęli część wydatków inwestycyjnych na kolejne lata. Z samego tego roku zniknęło rekordowe 716 mln zł! - Kwota zmian jest bezprecedensowa w historii Warszawy - mówi radny.

Nici z szybkiej budowy obwodnicy Pragi od ronda Wiatraczna do Radzymińskiej. Aż 359 mln zł przesunięto z lat 2016-2017 na 2019 r. Według miasta to urealnienie planu. - Obecnie nad koncepcjami pracuje projektant i szykujemy się do konsultacji społecznych - twierdzi Agata Choińska-Ostrowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Tam będzie sporo pracy, bo i budowa tunelu pod rondem Wiatraczna, i wiadukty. Nierealne jest skończenie jej nawet w 2021 r. - mówi Figura.

Oddala się przebudowa Wału Miedzeszyńskiego od Traktu Lubelskiego do południowej obwodnicy (55 mln zł przesunięto z lat 2016-2018 na 2020 r.) i Trasy Świętokrzyskiej od Wybrzeża Szczecińskiego do Zabranieckiej, w przypadku której aż 52 mln zł przesunięto z lat 2016-2017 na 2021 r. Kierowcy dostaną tylko ogryzek między Zabraniecką a Dworcem Wschodnim w przyszłym roku. Praga poczeka też na poszerzenie ulicy Łodygowej, które ma zakończyć się w 2019 r., przebudowę Głębockiej (2018 r.) i dokończenie przebudowy Marsa i Żołnierskiej, której finisz planowany jest w 2019 r. Dopiero w 2019 r., a nie w 2018, jest szansa na zakończenie budowy tuneli pod torami w Rembertowie i Wesołej oraz wiaduktu nad torami na Chełmżyńskiej.

Miasto twierdzi, że pieniądze będą przesunięte na inne inwestycje na Targówku i Białołęce. Jakie? Ratusz dopiero to analizuje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: