WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Prawie 180 filmów na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Prawie 180 filmów na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

05.10.2016, godz. 16:22
Warszawa, miasto, panorama, pałac kultury
foto: SE/EAST NEWS

Filmy pełnometrażowe i krótkometrażowe z 61 krajów świata będą mogli obejrzeć goście 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Odbędzie się on od 7 do 16 października w Multikinie w Złotych Tarasach i w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki.

Goście festiwalu zobaczą te filmy jako pierwsi, ponieważ Warszawski Festiwal Filmowy prezentuje tylko produkcje, które nie były wyświetlane wcześniej w Polsce. Znaczną część programu festiwalowego stanowią premiery światowe, międzynarodowe i europejskie.

Na program WFF składa się pięć sekcji konkursowych: Konkurs Międzynarodowy, główny konkurs festiwalu dla filmów fabularnych z całego świata, Konkurs 1-2, dla debiutantów, Konkurs "Wolny Duch", dla filmów niezależnych, niekonwencjonalnych, nowatorskich, Konkurs Filmów Dokumentalnych, dla pełnometrażowych filmów dokumentalnych i Konkurs Filmów Krótkometrażowych, dla filmów krótkometrażowych z całego świata.

Zaplanowano także pokazy specjalne, na których zobaczymy filmy fabularne i dokumentalne nagradzanych i uznanych reżyserów i odkrycia – filmy wybrane z programu czołowych międzynarodowych festiwali. W programie znalazły się również: polska klasyka - projekcje filmów należących do klasyki polskiego kina, Rodzinny Weekend Filmowy – propozycje dla najmłodszych widzów i ich rodziców oraz Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe 2016 - krótkie filmy polskich reżyserów z ostatniego sezonu.

W 2009 r. Warszawski Festiwal Filmowy wszedł do elitarnego grona piętnastu imprez, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowe festiwale filmowe – obok festiwali takich jak Cannes, Wenecja, Berlin, Locarno, San Sebastian, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa, Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair, Goa i Talinn.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: