WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Promotorzy książek przyjadą na Jelonki

Promotorzy książek przyjadą na Jelonki

21.08.2016, godz. 08:09
Książka pod poduszką
foto: EAST NEWS

Zlot Oddolnych Inicjatyw Czytelniczych odbędzie się w sobotę, 3 września, w godz. 10-15 na bemowskim Osiedlu Przyjaźń, w Klubie Karuzela. Będzie to spotkaniu mieszkańców Warszawy, którzy w swoim sąsiedztwie podejmują działania związane z książką i czytelnictwem.

Uczestnicy zlotu opowiadać będą, skąd biorą się oddolne inicjatywy czytelnicze, jaki jest ich cel i co wnoszą do środowiska lokalnego. Czy celem promocja książki i czytelnictwa czy integracja społeczności? Jakich trudności doświadczają ich liderzy i jak sobie z nimi radzić? - tego dowiemy się na zlocie. Miłośnicy książek i czytania przedstawią też oczekiwania na przyszłość.

Odbędzie się też panel dyskusyjny z udziałem menedżerki kultury Beaty Chmiel, pisarki Małgorzaty Halber, współtwórczyni akcji Warszawa Czyta Magdy Majewskiej oraz naczelnika Wydziału Dziedzictwa i Współpracy Zagranicznej stołecznego Biura Kultury Leszka Napiontka.

Zlot jest częścią projektu, w którym Bemowskie Centrum Kultury wspólnie z mieszkańcami i Domem Kultury Śródmieście podjęło się zadania stworzenia mapy oddolnych inicjatyw czytelniczych w Warszawie. Ma ona przedstawiać topografię warszawskich klubów książki, bibliotek plenerowych, półek bookcrossingowych i innych form, w których mieszkańcy sami lub przy wsparciu instytucji lub organizacji działają wokół tematyki związanej z książką i czytelnictwem.

Zgłoszenia: robert.statkiewicz@bemowskie.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: