WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Przedostatni dzień sezonu na Torze Wyścigów Konnych

Przedostatni dzień sezonu na Torze Wyścigów Konnych

17.11.2016, godz. 16:17
Tor Służewiec - wyścigi konne
Tor Służewiec - wyścigi konne foto: Super Express

Najbliższa niedziela 20 listopada będzie przedostatnim dniem sezonu wyścigowego 2016 na Torze Służewiec. W programie przewidzianych jest dziewięć gonitw. Wstęp na teren wyścigów konnych w ostatnie dwa dni tegorocznego sezonu będzie bezpłatny.

Nadchodząca niedziela to ostatni dzwonek, aby obejrzeć jeszcze w tym roku zmagania koni pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej na warszawskim torze. Szczególnie warto zwrócić uwagę na gonitwy imienne: Nemana, Jesienna, Wikinga i Geparda.

Faworytem gonitwy o Nagrodę Nemana (godz. 10.30) wydaje się trenowany przez Wojciecha Olkowskiego Invincible Gunner. Jeśli w niedzielę wygra pod Martinem Srnecem, będzie to 14. w tym roku zwycięstwo dwuletniego konia z tej stajni. Również interesująca będzie rywalizacja dziewięciu arabów eksterierowych, pięciu ogierów i czterech klaczy, w gonitwie o Nagrodę Wikinga (godz. 11).

Ciekawie zapowiada się także wyścig o Nagrodę Jesienną. Z grona koni zgłoszonych do tego biegu, który odbędzie się w południe, uwagę przykuwają przede wszystkim zaliczany do czołówki koni starszych, czwarty w Wielkiej Warszawskiej - Newerly, oraz tegoroczny wicederbista - Lebowski. Natomiast w biegu o Nagrodę Geparda (godz. 12.30) pojedynek stoczą bardzo mocne araby z francuskiej hodowli: Shadwan Al Khalediah i Burkan Al Khalediah z końmi reprezentującymi polską hodowlę m.in. Om Darshaaną i Szakurem. Dzień wyścigowy zakończy o godzinie 14.00 gonitwą dla 2-letnich koni II grupy.

Pierwsza gonitwa odbędzie się o godz. 10.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: