WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Przybędzie pociągów do Łodzi

Przybędzie pociągów do Łodzi

17.08.2016, godz. 15:14
torowisko, kolej, tory kolejowe
foto: FOTO SE

Od 4 września Łódzka Kolej Aglomeracyjna dwukrotnie zwiększy liczbę pociągów kursujących pomiędzy Łodzią i Warszawą. W każdy dzień weekendu na trasie tej uruchomiane będą nie cztery, a osiem połączeń.

Połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej pomiędzy Łodzią a Warszawą cieszą się dużą popularnością. W trakcie weekendu z pociągów ŁKA korzysta od 2,5 do 3 tysięcy pasażerów. Składy kursujące z prędkością 160 km/h są najszybsze i pokonują w dni wolne trasę od 15 do ponad 30 minut szybciej niż pociągi innych przewoźników. Czas przejazdu z Łodzi Widzewa do Warszawy Centralnej to nawet 62 minuty.

Pociągi ŁKA odjadą z Łodzi Kaliskiej o 6:30, 9:09, 15:07 i 17:05, a z Warszawy Wschodniej o 11:18, 13:13, 19:23 i 21:13.

- Przygotowując rozkład jazdy myśleliśmy zarówno o pasażerach dojeżdżających w weekendy do pracy, na uczelnię jak również w celach turystycznych. Zadbaliśmy także o możliwość przesiadania się do pociągów innych przewoźników, kursujących zarówno po Warszawie, jak i w inne regiony kraju - mówi Andrzej Wasilewski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Przywrócone zostaną pociągi zawieszone na czas wakacyjnych remontów. Uruchomione zostaną nowe połączenia: 5 więcej na trasie do Sieradza, 5 dodatkowych do Łowicza, jedno do Kutna oraz 7 na trasie Łódź Widzew- Łódź Kaliska.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: