WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ptasi raj w mokotowskich parkach

Ptasi raj w mokotowskich parkach

18.10.2016, godz. 14:50
Warszawa, miasto, panorama, pałac kultury
foto: SE/EAST NEWS

20 sztuk tratew dla ptactwa wodnego oraz 200 budek lęgowych zamontowanych na terenie ośmiu parków miejskich na Mokotowie trafi pod opiekę warszawiaków.

Inicjatywa „Adoptujemy ptactwo mokotowskich parków i stawów" realizowana była w latach 2015-2016 przez Klub Gaja we współpracy z mieszkańcami Warszawy oraz Urzędem Dzielnicy Mokotów.

Społecznicy postanowili poprawić warunki gniazdowania i wypoczynku ptaków wodnych i gniazdujących w dziuplach w ośmiu parkach ze zbiornikami wodnymi na Mokotowie. Jak tłumaczą, brak zwartych powierzchni trzcinowisk utrudnia ptactwu wodnemu m.in. mewom, kaczkom krzyżówkom, łabędziom niemym i kokoszkom znalezienia miejsca na odpoczynek, a łyskom na założenie gniazda. Natomiast ptaki gniazdujące w dziuplach drzew np. puszczyk, sikory, szpak, mazurek, muchołówka żałobna, kowalik w zieleni miejskiej, z powodu braku starych drzew cierpią na niedostatek bezpiecznych dla nich miejsc lęgowych. Dlatego w ramach inicjatywy wykonano i zamontowano na stawach w ośmiu parkach Mokotowa 20 tratew dla ptactwa wodnego oraz 200 skrzynek lęgowych różnych typów.

Inicjatywa obywatelska „Adoptujemy ptactwo mokotowskich parków i stawów" realizowana została przez Klub Gaja we współpracy z mieszkańcami Warszawy oraz Urzędem Dzielnicy Mokotów w ramach projektu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę".

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: