WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

Radni Ochoty chcą porządku na Skrze

24.08.2016, godz. 12:30
Warszawa, stolica, centrum
foto: Super Express

O budowę nowego stadionu lekkoatletycznego wraz z zapleczem sportowym oraz modernizację infrastruktury sportowo–rekreacyjnej przeznaczonej dla mieszkańców zwróciła się do władz miasta Rada Dzielnicy Ochota. Radni poprosili także o uporządkowanie wszelkich spraw związanych z własnością i dzierżawą nieruchomości.

„Klub sportowy RKS SKRA przez lata był kuźnią polskich talentów sportowych, powinien stać się wizytówką dzielnicy i miasta oraz służyć swojemu wielosekcyjnemu przeznaczeniu zarówno dla sportowców jak i mieszkańców Warszawy. Rada Dzielnicy Ochota jest zdania, że dzięki zrealizowaniu konkretnych działań mających na celu pomoc RKS SKRA klub ten pozwoli przygotować jeszcze wielu polskich olimpijczyków" - czytamy w stanowisku radnych.

Radni przypomnieli, że SKRA posiada dwie sekcje: rugby i lekkoatletyczną, zrzeszając w nich około 200 zawodników. Z obiektów korzystają takie kluby jak: Gwardia Warszawa, Legia Warszawa, Polonia Warszawa, Orzeł Warszawa, Warszawianka oraz warszawskie wyższe uczelnie. Na terenie klubu obywają się lekcje wychowania fizycznego VII LO im. Juliusza Słowackiego i SP nr 23 im. Edwarda Szymańskiego, planowana jest także Warszawska Olimpiada Młodzieży (czwórbój lekkoatletyczny) oraz biegi przełajowe. Na Stadionie Skry odbywają się Międzynarodowe Testy Sprawności Fizycznej dla warszawskiej młodzieży. Obiekty służą także osobom prywatnym dbającym o sprawność fizyczną z całej Warszawy.

Aktualnie właścicielem tej nieruchomości jest urząd miasta, lecz jej posiadaczem jest RKS Skra. RKS Skra złożył wniosek w sprawie zawarcia umowy dzierżawy. „Do dzisiaj procedura nie została zakończona poprzez podpisanie umowy dzierżawy" - przypominają radni i proszą o szybkie zakończenie tej procedury.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: