WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Remont na Grójeckiej na ostatniej prostej

Remont na Grójeckiej na ostatniej prostej

22.11.2016, godz. 11:01
Roboty drogowe
foto:

Kończy się remont kanału deszczowego ul. Grójeckiej. Szybkie tempo robót jest możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii renowacji kanalizacji promieniami UV.

Jak tłumaczą pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, główne prace są wykonywane w technologii bezwykopowej, przy użyciu rękawa wykonanego z maty z włókna szklanego, nasączonego żywicami poliestrowymi i utwardzanego promieniami UV. Wykopy zostały wykonane jedynie w miejscach, gdzie kanał był zupełnie niedrożny. Renowację przejdzie też łącznie 50 studni kanalizacyjnych i 40 wpustów deszczowych.

„Planując prace zdecydowaliśmy się na nowoczesną, zaawansowaną oraz ciągle rozwijającą się technologię renowacji kanalizacji promieniami UV. Polega ona na wprowadzeniu do kanału – poprzez studzienki – specjalnego rękawa z włókna szklanego. Kolejnym etapem jest rozprężenie rękawa za pomocą powietrza pod dużym ciśnieniem. W ten sposób uzyskuje on kształt rury kanalizacyjnej. Do tak przygotowanej konstrukcji wprowadzany jest wózek z lampami UV, które utwardzają żywicę. Renowacja kanalizacji kończy się na wyfrezowaniu zalepionych przyłączy kanalizacyjnych specjalistycznym robotem" - tłumaczy ZDM.

Prace potrwają do 15 grudnia. Po ich zakończeniu, prawdopodobnie w I półroczu 2017 r., odbyć się ma frezowanie nawierzchni jezdni ul. Grójeckiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: