WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Remont na Grójeckiej na ostatniej prostej

Remont na Grójeckiej na ostatniej prostej

22.11.2016, godz. 11:01
Roboty drogowe
foto:

Kończy się remont kanału deszczowego ul. Grójeckiej. Szybkie tempo robót jest możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii renowacji kanalizacji promieniami UV.

Jak tłumaczą pracownicy Zarządu Dróg Miejskich, główne prace są wykonywane w technologii bezwykopowej, przy użyciu rękawa wykonanego z maty z włókna szklanego, nasączonego żywicami poliestrowymi i utwardzanego promieniami UV. Wykopy zostały wykonane jedynie w miejscach, gdzie kanał był zupełnie niedrożny. Renowację przejdzie też łącznie 50 studni kanalizacyjnych i 40 wpustów deszczowych.

„Planując prace zdecydowaliśmy się na nowoczesną, zaawansowaną oraz ciągle rozwijającą się technologię renowacji kanalizacji promieniami UV. Polega ona na wprowadzeniu do kanału – poprzez studzienki – specjalnego rękawa z włókna szklanego. Kolejnym etapem jest rozprężenie rękawa za pomocą powietrza pod dużym ciśnieniem. W ten sposób uzyskuje on kształt rury kanalizacyjnej. Do tak przygotowanej konstrukcji wprowadzany jest wózek z lampami UV, które utwardzają żywicę. Renowacja kanalizacji kończy się na wyfrezowaniu zalepionych przyłączy kanalizacyjnych specjalistycznym robotem" - tłumaczy ZDM.

Prace potrwają do 15 grudnia. Po ich zakończeniu, prawdopodobnie w I półroczu 2017 r., odbyć się ma frezowanie nawierzchni jezdni ul. Grójeckiej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: