WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Remont w parku przy Cytadeli Warszawskiej

Remont w parku przy Cytadeli Warszawskiej

13.10.2016, godz. 09:39
cytadela warszawska
foto: Michał Niwicz/Super Express

Zarząd Oczyszczania Miasta wymieni nawierzchnię w parku Fosa i Stoki Cytadeli. „Już najbliższej wiosny zdecydowanie wzrośnie poziom bezpieczeństwa oraz komfort spacerów" - zapowiadają urzędnicy.

Modernizacja obejmuje w pierwszym etapie alejki i schody o długości 1,6 km na terenie żoliborskiego parku Fosa i Stoki Cytadeli. Pracami objęte są ścieżki okalające mury Cytadeli od ul. Kaniowskiej do ul. Jana Jeziorańskiego, a także Skwer im. A. Woyciechowskiego. Dotychczasowa zużyta nawierzchnia zastąpiona zostanie nową – bitumiczną, a schody wyłożone zostaną antypoślizgowym granitem. Odnowione będą także znajdujące się przy nich balustrady oraz wzmocnione fragmenty skarp.

W ramach remontu zrealizowany zostanie projekt do budżetu partycypacyjnego: „Poręcz przy schodach do Al. Wojska Polskiego 1", który zakłada instalację poręczy biegnącej przy schodach przy Gimnazjum Nr 55. Służyć będzie nie tylko uczniom, ale wszystkim spacerującym w tamtym rejonie parku Fosa.

Prace potrwają do końca roku. Modernizację, na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta, wykonuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Koszt to ok. 1,2 mln zł.

Park Fosa i Stoki Cytadeli założony został w 1950 r. wg projektu Zygmunta Stępińskiego i Krystyny Onitzchowej. Umiejscowiony jest w miejscu fosy okalającej mury Cytadeli Warszawskiej. W sąsiedztwie parku znajdują się obiekty forteczne, m.in. działobitnie rawelinu, kaponiery, akwedukty. Obecnie jest jednym z bardziej popularnych miejsc rekreacji i wypoczynku. Na jego terenie znajduje się plac zabaw oraz dwie siłownie plenerowe.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: