WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Remontowy horror na koniec lata

Remontowy horror na koniec lata

22.08.2016, godz. 09:00
Remontowy horror na koniec lata
Remontowy horror na koniec lata foto: Super Express

Końcówka wakacji przysporzy kierowcom i pasażerom sporych problemów. Wystartowała wielka przebudowa Marynarskiej, której skutki odczują dziś dojeżdżający do pracy na Służewcu. Na dobre rozkręca się budowa torów tramwajowych na Nowodworach, a wodociągowcy utrudnią wyjazd z osiedli przy ul. Skarbka z Gór. Kłopoty czekają też na Ursynowie.

Dla pasażerów ze Służewca to będzie trudny rok. Z powodu przebudowy ul. Marynarskiej zamknięto torowisko między ul. Woronicza a pętlą Służewiec. Na torach w tej okolicy pojawi się tylko linia 31, która pojedzie z metra Wilanowska przez Puławską, Woronicza, Wołoską do przystanku Rzymowskiego. Linie 18 i 71 dojadą tylko do Woronicza, a 17 do Kieleckiej. Zastępować je ma linia autobusowa Z-1, kursująca z Wielickiej przez Woronicza, Wołoską i Marynarską na PKP Służewiec i z powrotem Marynarską, Wołoską, Woronicza do Królikarni. - Tramwaje powrócą na odcinek pomiędzy rondem Unii Europejskiej przy Galerii Mokotów a pętlą Służewiec w drugiej połowie 2017 roku - informuje Agata Choińska (37 l.), rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Na dobre rozkręca się budowa torów tramwajowych na Nowodworach, co oznacza kolejne kłopoty na Tarchominie. Tramwaje linii 2 i 17 będą kursowały na trasie skróconej do tymczasowej pętli przy Mehoffera na wysokości Białołęckiego Ośrodka Sportu, gdzie przez weekend tramwajarze wybudowali nakładkę do zawracania dla dwukierunkowej pesy. Sporo zmieni się też na drogach. Przywrócony został ruch na skrzyżowaniu Ordonówny i Światowida, ale zamknięte zostały dwa inne skrzyżowania: Światowida ze Stefanika i ze Strumykową. Na zmienione trasy wyjechały autobusy linii: E-8, 101, 126, 186, 211, 509, 516, 518, N01, N03, N13 i N63, które kursują m.in. przez Mehoffera, Strumykową i Ordonówny. Tak będzie do niedzieli 4 września. Cały 1,5-kilometrowy odcinek torów od obecnej pętli Tarchomin Kościelny do pętli Nowodwory ma być gotowy wiosną 2017 roku.

Łatwego tygodnia nie będą mieli też mieszkańcy osiedli przy ul. Skarbka z Gór. Od dziś na tej ulicy między ul. Derby a Astrową obowiązuje ruch jednokierunkowy w stronę osiedla Derby. Do odwołania autobusy linii: 204, 527, E-7, E-9 i N11 będą kursowały objazdami.

Kłopoty czekają też na Ursynowie, gdzie zamknięty został przejazd przez tory na ul. Karczunkowskiej. Linie autobusowe 209, 715, L39 i N83 pojadą objazdami. Kierowcy też, m.in. Puławską, Baletową i Starzyńskiego.

Do nowych utrudnień doliczyć też niestety trzeba stare, czyli trwające już prace m.in. na Żołnierskiej czy torowiskach w al. Jana Pawła II i Solidarności.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: