WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Robotnik udusił się pod górą piachu

Robotnik udusił się pod górą piachu

25.11.2016, godz. 02:00
Robotnik udusił się pod górą piachu
Robotnik udusił się pod górą piachu foto: Ireneusz Wilk

Tragiczny wypadek podczas prac kanalizacyjnych na Woli. Na mężczyznę, który znajdował się w trzymetrowym dole, zsunął się piach. Pomimo błyskawicznej akcji ratunkowej 30-latka nie udało się wydostać żywego.

Dramat rozegrał się wczoraj po godzinie 8 podczas prac kanalizacyjnych przy ulicy Księcia Janusza 45/47 obok Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1. W przygotowywanym pod instalację nowej rury 3-metrowym dole pracował 30-letni mężczyzna. Na nieświadomego robotnika nagle osunęły się niezabezpieczone hałdy piachu, które pogrzebały mężczyznę żywcem. Rozpoczęła się rozpaczliwa walka z czasem. - O 8.20 dostaliśmy informację o wypadku. Na miejsce błyskawicznie wysłaliśmy sześć zastępów straży - poinformował Tomasz Cisek z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

W akcji brała udział także specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza, która wydobywa ludzi spod gruzów po trzęsieniach ziemi. Służby dwoiły się, by jak najszybciej dostać się do uwięzionego mężczyzny. Niestety, najpierw musiały zabezpieczyć wykop, z którego ciągle osuwała się ziemia.

Pomoc nadeszła zbyt późno. Ratownikom dopiero po godzinie 9 udało się wydobyć spod zwałów ziemi 30-latka. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Najprawdopodobniej udusił się pod ciężarem piachu. - Na miejsce przyjechali policjanci, Państwowa Inspekcja Pracy i prokurator. Teraz będziemy wyjaśniali okoliczności zdarzenia - informuje Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji. Ja udało się ustalić, jednego z pracowników od razu zabrano na przesłuchanie. Robotnicy pracujący na budowie byli trzeźwi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: