WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Rok bez tramwajów na Marynarskiej

Rok bez tramwajów na Marynarskiej

20.08.2016, godz. 02:00
Rok bez tramwajów na Marynarskiej
foto:

Mieszkańcy Służewca i pracownicy zagłębia biurowego przez rok nie pojadą tramwajami! Powód? Rusza przebudowa ulicy Marynarskiej i drogowcy muszą zająć część torowiska. Do tego czasu pasażerowie dojeżdżający do tzw. Mordoru muszą przesiąść się do autobusów. Już teraz trudno się do nich wcisnąć, więc zapowiada się komunikacyjny horror.

Dopiero co jesienią ubiegłego roku zakończyła się przebudowa ulicy Wołoskiej, a teraz na Służewcu szykują się kolejne utrudnienia. Od soboty tramwaje nie pojadą Wołoską i Marynarską od Woronicza do pętli Służewiec. Linie: 17, 18 i 71 będą kursować na trasach skróconych. Linia 17 dojedzie tylko do Kieleckiej, a "18" i "71" tylko do Woronicza. Przez weekend tramwajarze mają wybudować tzw. nakładkę do zawracania dla tramwajów dwukierunkowych, aby od poniedziałku mogła tam zacząć kursować linia 31, która pojedzie na skróconej trasie z metra Wilanowska przez Puławską, Woronicza, Wołoską i Marynarską. Zakończy kurs na przystanku Rzymowskiego. W czasie remontu zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-1, która będzie kursowała z Wielickiej przez Woronicza, Wołoską i Marynarską na PKP Służewiec i dalej Marynarską, Wołoską, Woronicza, Krasickiego, Malczewskiego, Puławską i Woronicza do Królikarni. - Autobusy będą kursowały co 3-4 minuty w szczycie, co 6 minut poza szczytem i co 10 minut w dni wolne - mówi Małgorzata Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

- W poniedziałek rozpoczną się prace związane z demontażem trakcji i torów na Marynarskiej - zapowiada Agata Choińska (37 l.), rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Drogowcy będą musieli przenieść torowisko bliżej Domaniewskiej, bo w miejscu, gdzie teraz znajdują się tory, będzie dobudowana jezdnia. Dodatkowo na Postępu powstanie wiadukt, a na Wynalazek kładka dla pieszych. Inwestycja zakończy się w drugiej połowie 2018 roku.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: