WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Rondo Daszyńskiego do frezowania

Rondo Daszyńskiego do frezowania

05.08.2016, godz. 15:21
roboty drogowe, utrudnienia
foto: Super Express

Od 12 do16 sierpnia drogowcy wymienią nawierzchnię na całym skrzyżowaniu ul. Towarowej i Prostej.

„Nawierzchnia ronda jest w fatalnym stanie, dlatego podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu weekendowej wymiany nawierzchni" - tłumaczy Zarząd Transportu Miejskiego.

Wymiana będzie się wiązała z dużymi utrudnieniami, dlatego prace zaplanowano na przedłużony weekend, kiedy ruch w mieście jest znacznie mniejszy. Na czas remontu dla ruchu zamknięte będzie całe rondo i wszystkie jego wloty.

Jak tłumaczy ZDM, prace już się rozpoczęły. Trwa wymiana i regulacja krawężników wyspy dzielącej i jezdni prowadzących na rondo. Oprócz tego drogowcy planują również odnowienie chodników i dróg dla rowerów w przestrzeni pomiędzy jezdniami.

„Niezależnie od naszych prac nową jakość zyskują również narożniki ronda, objęte inwestycjami prywatnymi. Najszybciej przebudowy doczeka się południowo-wschodni narożnik, ale remont zaplanowano również w północno-wschodnim i południowo-zachodnim rogu. Te prace będą skoordynowane z budową biurowców wokół ronda i zostaną wykonane przez inwestorów nowych budynków" - informuje ZDM.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: