WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Rozmowa o Powstaniu Warszawskim

Rozmowa o Powstaniu Warszawskim

09.08.2016, godz. 18:48
Powstanie Warszawskie
foto: SE.pl

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza w środę na spotkanie promujące książkę Agnieszki Cubały pt. "Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia". Uczestnicy poznają nieznaną dotąd historię Powstania.

"Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że dla losów Powstania Warszawskiego kluczowy okazał się dzień 15 sierpnia 1944 roku. To właśnie wtedy – jak w soczewce – skupiły się wszystkie wątki sprawy polskiej. Pozwoliło to władzom krajowym po raz pierwszy zorientować się, w jakiej sytuacji faktycznie znalazła się nie tylko walcząca stolica, lecz także Polska. Po dokonaniu analizy zdarzeń zapadła decyzja, że należy wytrwać aż do momentu wkroczenia do miasta oddziałów Armii Czerwonej. Jak starano się sprostać temu trudnemu zadaniu?" - tak reklamuje się spotkanie z autorką książki.

Spotkanie poprowadzi Michał Olszański. Każdy uczestnik będzie mógł się wypowiedzieć na temat swoich odczuć dotyczących Powstania. Odbędzie się ono o godz. 18.30 w Sali pod Liberatorem prz Grzybowskiej 79.

Wstęp wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: