WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Rusza 6. edycja „Onko-Olimpiady”

Rusza 6. edycja „Onko-Olimpiady”

11.08.2016, godz. 14:28
Co to jest „Onko-Olimpiada”?
foto: Materiały prasowe

Onko-Olimpiada" – impreza sportowa skierowana do dzieci oraz młodzieży dotkniętych chorobą nowotworową – odbędzie się od 18 do 21 sierpnia w Akademii Wychowania Fizycznego. Do walki o medale stanie około 300 zawodników z Polski i zagranicy.

Uroczyste otwarcie Międzynarodowych Igrzysk Sportowych „Onko-Olimpiada" odbędzie się 19 sierpnia o godz. 10 na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego. Imprezę poprowadzą gwiazdy – Tomasz Kammel oraz Joanna Racewicz.
Na miejscu młodych sportowców będą wspierać także ambasadorzy wydarzenia – Małgorzata Foremniak oraz Szymon Majewski, a także Agata Młynarska, Krystian Wieczorek oraz Conrado Moreno.

Tego samego dnia zawodnicy będą rywalizowali w takich dyscyplinach jak pływanie, łucznictwo, piłka nożna oraz badminton. 20 sierpnia będzie można kibicować sportowcom walczącym o medale w konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 60 oraz 100 metrów, sztafecie 4 x 100 metrów, skoku w dal z miejsca, skoku w dal z rozbiegu, pchnięciu kulą chłopców, pchnięciu kulą dziewcząt oraz rzucie piłeczką palantową. Odbędą się też konkurencje specjalne: chód z asystą, wyścig na wózkach inwalidzkich, rzut piłeczką palantową z wózka oraz tenis stołowy. O godz. 16 rozpocznie się ceremonia zamknięcia Igrzysk.

Uczestnikami „Onko-Olimpiady" są dzieci i młodzież ze wszystkich ośrodków onkologicznych z Polski, w tym z Warszawy (Instytut Matki i Dziecka, Szpital Pediatryczny WUM oraz Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny), a także z wybranych ośrodków z Litwy, Rumunii, Słowacji i Ukrainy. Celem wydarzenia jest budowanie poczucia własnej wartości wśród dzieci z chorobą nowotworową, a w szczególności u tych, u których pozostawiła ona trwały ubytek na zdrowiu.

- Rywalizacja sportowa pomaga budować poczucie własnej wartości maluchów oraz cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu i zabawy. Tutaj zwycięstwo i medale nie są najważniejsze. Wszyscy uczestnicy są bohaterami, którzy zasługują na uznanie i wsparcie – mówi Małgorzata Foremniak, aktorka i ambasadorka „Onko-Olimpiady.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: