WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Rusza cykl wykładów "Duchowość dla Warszawy"

Rusza cykl wykładów "Duchowość dla Warszawy"

21.10.2016, godz. 12:07
ksiądz, modlitwa, krzyż
foto: EAST NEWS

„Duchowość dla Warszawy" to nowy cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczyna w październiku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.

Pierwszy z serii będzie dotyczył tematu „Duchowość a depresja" a gościem specjalnym będzie ks. dr Krzysztof Grzywocz, teolog duchowości i ceniony kierownik duchowy z Opola.
- PWTW Collegium Joanneum jest uczelnią papieską, chcemy więc służyć zarówno diecezji jak i Warszawie, organizując wykłady otwarte – podkreśla rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina. Kierowana przez niego uczelnia, chce nie tylko prowadzić badania naukowe ale również pomagać mieszkańcom stolicy znajdować odpowiedzi na pytania egzystencjalne. - Mieszkańców Warszawy nurtuje wiele pytań o sprawy duchowe, dlatego wykłady będą miały charakter popularyzatorski – podkreśla.

Pierwszy wykład odbędzie się we wtorek 25 października o godz. 19 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Temat „Duchowość a depresja" przedstawi ks. dr Krzysztof Grzywocz, wykładowca teologii duchowości, doświadczony rekolekcjonista, kierownik duchowy oraz psychoterapeuta. Po wykładzie będzie czas na dyskusję panelową z udziałem prelegenta oraz dr Agnieszki Kozak - psycholog i wykładowcy PWTW oraz Andrzeja Mieleckiego - psychologa i psychoterapeuty. Dyskusję poprowadzi s. dr Judyta Pudełko z PWTW.
Kolejne wykłady będą dotyczyły tematów ze styku duchowość a relacje czy komunikacja. - Mamy propozycje, ale chcemy też uwzględnić tematy, na które będą mieli zapotrzebowanie uczestnicy spotkań – zapewnia ks. prof. Pawlina. W roku akademickim 2016/2017 zaplanowano cztery wykłady z cyklu „Duchowość dla Warszawy" – dwa odbędą się w semestrze zimowym a dwa – w letnim. Wstęp na wykłady jest wolny, mogą w nich uczestniczyć chętni niezależnie od wieku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: