WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ruszyły prace przy koordynacji al. KEN

Ruszyły prace przy koordynacji al. KEN

18.10.2016, godz. 13:57
Roboty drogowe
foto:

Drogowcy zaczęli prace na al. KEN na Ursynowie. Wykonawca aktualnie prowadzi prace ziemne przy kanalizacji kablowej. Kolejnym krokiem będzie układanie światłowodu i prace kablowe.

Prace związane z koordynacją (dostosowaniem programów sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu) i dostosowaniem do nowej organizacji ruchu obejmą łącznie 10 skrzyżowań. Dla każdego skrzyżowania powstał nowy projekt, zakładający zmianę programu sygnalizacji i powiązanie z sąsiednimi skrzyżowaniami. Koordynacja obejmie skrzyżowania al. KEN z ul. Artystów, Dzwonniczą, Herbsta/Jastrzębowskiego, Ciszewskiego, Polinezyjską, Gandhi i Polaka. Umożliwi to płynną jazdę na odcinku niemal 2,5 km. Prace obejmą też skrzyżowania Ciszewskiego-Cynamonowa, Gandhi-Cynamonowa i Gandhi-Dereniowa – w ten sposób koordynacja zacznie działać także w ciągu ul. Ciszewskiego i Gandhi.

„W ramach prac poprawimy też bezpieczeństwo, zwłaszcza na skrzyżowaniu z ul. Ciszewskiego, gdzie bardzo często dochodzi do kolizji. Teraz wszystkie skręty w lewo będą miały dedykowaną bezkolizyjną fazę w programie sygnalizacji. Podobne zmiany czekają skrzyżowanie al. KEN z ul. Gandhi. Na skrzyżowaniu z ul. Herbsta wydzielone zostaną pasy skrętu w lewo i zawracania z al. KEN" - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Wszystkie sygnalizacje zostaną dostosowane do pracy w pełnej akomodacji z automatyczną detekcją (także pieszych i rowerzystów). Skrzyżowania wyposażone zostaną także w sygnalizację dźwiękową i przyciski dla pieszych. Na wykonanie robót spółka Swarco Traffic Polska ma czas do 15 grudnia. Calkowity koszt to 3,2 mln zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: