WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa Ruszyły prace przy koordynacji al. KEN

Ruszyły prace przy koordynacji al. KEN

18.10.2016, godz. 13:57
Roboty drogowe
foto:

Drogowcy zaczęli prace na al. KEN na Ursynowie. Wykonawca aktualnie prowadzi prace ziemne przy kanalizacji kablowej. Kolejnym krokiem będzie układanie światłowodu i prace kablowe.

Prace związane z koordynacją (dostosowaniem programów sygnalizacji świetlnej do natężenia ruchu) i dostosowaniem do nowej organizacji ruchu obejmą łącznie 10 skrzyżowań. Dla każdego skrzyżowania powstał nowy projekt, zakładający zmianę programu sygnalizacji i powiązanie z sąsiednimi skrzyżowaniami. Koordynacja obejmie skrzyżowania al. KEN z ul. Artystów, Dzwonniczą, Herbsta/Jastrzębowskiego, Ciszewskiego, Polinezyjską, Gandhi i Polaka. Umożliwi to płynną jazdę na odcinku niemal 2,5 km. Prace obejmą też skrzyżowania Ciszewskiego-Cynamonowa, Gandhi-Cynamonowa i Gandhi-Dereniowa – w ten sposób koordynacja zacznie działać także w ciągu ul. Ciszewskiego i Gandhi.

„W ramach prac poprawimy też bezpieczeństwo, zwłaszcza na skrzyżowaniu z ul. Ciszewskiego, gdzie bardzo często dochodzi do kolizji. Teraz wszystkie skręty w lewo będą miały dedykowaną bezkolizyjną fazę w programie sygnalizacji. Podobne zmiany czekają skrzyżowanie al. KEN z ul. Gandhi. Na skrzyżowaniu z ul. Herbsta wydzielone zostaną pasy skrętu w lewo i zawracania z al. KEN" - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Wszystkie sygnalizacje zostaną dostosowane do pracy w pełnej akomodacji z automatyczną detekcją (także pieszych i rowerzystów). Skrzyżowania wyposażone zostaną także w sygnalizację dźwiękową i przyciski dla pieszych. Na wykonanie robót spółka Swarco Traffic Polska ma czas do 15 grudnia. Calkowity koszt to 3,2 mln zł.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: