WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ruszyły zapisy do V Biegu Wielka Ursynowska

Ruszyły zapisy do V Biegu Wielka Ursynowska

16.08.2016, godz. 14:45
Tor Służewiec - wyścigi konne
Tor Służewiec - wyścigi konne foto: Super Express

4 września po służewieckim hipodromie pomkną nie tylko konie, ale rywalizować będą również pasjonaci biegania. Wielka Ursynowska zacznie się o godz. 10. Zapisać się można na stronie www.wielkaursynowska.pl.

„Wielka Ursynowska" odbywa się po nawierzchni trawiastej – dokładnie tam gdzie rozgrywane są gonitwy koni. Do przebiegnięcia są dwa okrążenia toru czyli około 5 km. Jest to wyjątkowa okazja, bo tor rzadko wykorzystywany był w ten sposób. W 1987 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, a w 2010 r. cykl kameralnych zawodów Grand Prix Wyścigów.

Bieg jest wyjątkowy także z innego powodu - już po raz drugi uczestnicy będą mogli sprawdzić jak po kilkucentymetrowej długości trawie służewieckiego toru biega się na bosaka.

W ramach pakietu startowego, który kosztuje jedynie 10 zł, na biegaczy czekają okolicznościowe koszulki technologiczne ufundowane przez Fundację LOTTO Milion Marzeń, a każdy kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal i wodę. Limit uczestników wynosi 700 osób.

Zachętą do udziału w tych wyjątkowych zawodach dla wielu osób jest również fakt, że „Wielka Ursynowska" ma charakter charytatywny. W tym roku wspieramy ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Świętego Krzysztofa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: