WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Ścieżki rowerowe po obu stronach Alej Jerozolimskich

Ścieżki rowerowe po obu stronach Alej Jerozolimskich

06.10.2016, godz. 11:03
ścieżka rowerowa
foto: EAST NEWS

Nowa ścieżka rowerowa ma powstać w Alejach Jerozolimskich, na odcinku od ul. Grzymały-Sokołowskiego do pl. Zawiszy.

Po zakończeniu wszystkich prac powstaną tam spójne trasy rowerowe po obu stronach jezdni. Remont przejdą też chodniki – zostaną ułożone z płyt betonowych i wyposażone w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Przebudowane mają być także przystanki: będą one wyposażone w ścieżki prowadzące i profilowane krawężniki ułatwiające podjazd autobusu. Na jezdni wyznaczone będą nowe miejsca postojowe.

Ogłoszony został przetarg na tę inwestycję. Firmy zainteresowane budową mogą składać oferty do 12 października. Inwestycja ma być zakończona nie później niż do końca kwietnia 2017 r. „Będziemy dodatkowo premiować wykonawców którzy zaoferują wykonanie większości lub wszystkich robót jeszcze w tym roku" - zapowiada pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Przetarg nie obejmuje skrzyżowania z ul. Białobrzeską, które ma być zmodernizowane na drugim etapie prac. Na tym skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna, co pozwoli wytyczyć tu przejazdy rowerowe i zapewni ciągłość trasy rowerowej po południowej stronie Alej. Projekt dla tej inwestycji jest na ukończeniu, realizację urzędnicy planują wiosną. Do tego czasu ciągłość drogi dla rowerów będzie tylko po północnej stronie ulicy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: