WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Siłowanie na cześć Wiecha

Siłowanie na cześć Wiecha

16.08.2016, godz. 16:04
Siłowanie na rękę
foto: EAST NEWS

Mistrzostwa Woli w siłowaniu się na rękę, lekcje gwary warszawskiej, opowieści o Stefanie Wiecheckim i jego twórczości to tylko niektóre atrakcje imprezy pt. „Powrót Wiecha na Wolę".

Wydarzenie ma przypomnieć warszawiakom, że Stefan Wiechecki był związany z Wolą i rozpocząć starania o jego upamiętnienie w tej dzielnicy. Na tych, którzy na nie się wybiorą, czekać będą m.in.: lekcja gwary warszawskiej, konkurs na mistrza i mistrzynię Woli w siłowaniu na rączkę, ujawnienie nieznanych faktów z życia Wiecha, czy wyjątkowe interpretacje tekstów mistrza

Impreza odbędzie się 21 sierpnia (niedziela) w godz. 12-14 na skwerze pomiędzy budynkami ul. Młynarska 8/12 (dawny PDT) i al. Solidarności 128 (Enel-med).

„Powitamy Was w miejscu historycznem z wielu powodów. To nieopodal tego miejsca, na Młynarskiej róg Wolskiej, powstał i działał Teatr Popularny, pod derekcją Stefana Wiecheckiego. Tu mieścił się kinematograf naszego dzieciństwa, okno na świat marzeń, nieodżałowane „Kino WZ". To tu głodny i spragniony, znalazł krynicę kulinarnej dobroci wszelakiej, o historycznie powiązanej nazwie „Wenecja". A na końcu, dołożę jeszcze, niezapomniany wolski „Pedeciak". Czyż może być lepsze stanowisko na upamiętnienie postaci pisarza?" – komentuje Janusz Dziano ze Stowarzyszenia Gwary Warszawskiej, inicjator i współtwórca imprezy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: