WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Skoszą kosami łąkę w parku Szczęśliwickim

Skoszą kosami łąkę w parku Szczęśliwickim

26.09.2016, godz. 15:22
Jak tanio urządzić piknik
foto: Jupiterimages

Nauka koszenia kosą ręczną, zbieranie nasion i robienie bomb nasiennych oraz konkurs koszenia łąki na czas to główne atrakcje pikniku pod nazwą „Koszenie łąki w parku Szczęśliwickim".

Impreza zacznie się w sobotę 1 października o godz. 11 w pobliżu łąki, która powstała w ramach projektu pt. "Łąki kwietne i wyspy z dziką roślinnością". „Nadeszła jesień i pora łąkę skosić. Ale nie przy użyciu kosiarki. Tylko kosami! Z Waszą pomocą. Chcemy przypomnieć tradycyjną metodę koszenia łąk, która jeszcze niedawno była powszechnie wykorzystywana. Niestety zniknęła w wyniku mechanizacji rolnictwa. Wielka szkoda bo kosząc siłą własnych mięśni bez warkotu silnika i spalin, można poczuć zapach koszonej trawy i być bliżej natury" - zapowiadają organizatorzy.

Przewidziano wiele dodatkowych atrakcji. O godz. 11.30 zacznie się konkurs plastyczny dla dzieci, od godz. 13.30 do 14.30 - konkurs koszenia łąki na czas dla dorosłych, zakończenie imprezy zaplanowano na godz. 15.

Przez cały czas trwania pikniku będą się odbywać warsztaty: entomologiczne – budowanie domków dla dzikich zapylaczy, botaniczne – zbieranie nasion z łąki i robienie bomb nasiennych, pszczelarskie – zajęcia związane z tematyką miejskiego pszczelarstwa, koszenie kosą – nauka koszenia kosą ręczną i prawidłowego przygotowania kosy i stolarski – budowanie i montaż na łące hoteli dla zapylaczy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: