WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Śladami Barei po Ursynowie

Śladami Barei po Ursynowie

16.08.2016, godz. 08:47
Ursynów
Skrzyżowanie ulic Gandhi i Rosoła na Ursynowie foto: google maps

Spacer pt. „Artystyczny Ursynów wg Stanisława Barei zacznie się 14 sierpnia o godz. 15 przed siedzibą Urzędu Dzielnicy Ursynów przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61. Uczestnicy odwiedzą m.in. miejsca akcji filmów „Zmiennicy" i „Alternatywy 4".

Czwarty z tegorocznych spacerów ursynowskimi szlakami to gratka dla tropicieli peerelowskiego absurdu. Zjadliwa ironia i kpina z ówczesnej rzeczywistości, satyra na narodowe przywary, posunięta nierzadko aż do surrealizmu to domena Stanisława Barei. A Ursynów, jak żadne inne miejsce w Warszawie, został rozsławiony właśnie przez osobę reżysera. Nakręcono tu sceny seriali: „Zmiennicy" czy „Alternatywy 4".

Uczestnicy – wraz z przewodnikiem PTTK – ruszą śladami despotycznego gospodarza domu – Stanisława Anioła i innych mieszkańców bloku przy ul. Alternatywy 4 (ul. Marii Grzegorzewskiej 3) oraz ursynowskimi trasami przejazdu żółtego „dużego" fiata WPT z numerem bocznym 1313.

Realizowany od kilku lat na Ursynowie cykl spacerów pn. „Od pałacyków na Skarpie po wielką płytę !" to projekt fundacji „Hereditas", która na organizację tego przedsięwzięcia również w 2016 r. otrzymała dotację celową z budżetu Ursynowa.

Udział w spacerze jest bezpłatny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: