WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Snajper ostrzelał tramwaje

Snajper ostrzelał tramwaje

09.03.2017, godz. 02:00
SNAJPER OSTRZELAŁ TRAMWAJE
SNAJPER OSTRZELAŁ TRAMWAJE foto:

Policjanci szukają snajpera, który ostrzelał tramwaje linii 11 i 27 na warszawskiej Woli. W jednym z wagonów, który został trafiony, podróżowała matka z dzieckiem. O mały włos nie doszło do tragedii.

We wtorek około godziny 15 motorniczy tramwaju linii 27 jadącego z Metra Marymont w kierunku Cmentarza Wolskiego zorientował się, że ma pękniętą lewą szybę. Zatrzymał się na przystanku Sokołowska. Policjanci na miejscu prowadzili oględziny. Przez pewien czas tor był zablokowany. Później wpłynęło kolejne zgłoszenie o przestrzelonej szybie w trzecich drzwiach w linii 11. Tramwaj zjechał na pętlę przy ulicy Wolskiej. Oba pojazdy najprawdopodobniej zostały ostrzelane z wiatrówki. Policja nie wyklucza, że sprawcą była ta sama osoba.

- Gromadzimy materiał dowodowy, przesłuchujemy świadków, sprawdzamy monitoring, ustalamy zarówno okoliczności tego zdarzenia, jak i trasy przejazdów tramwajów - mówiła podkom. Marta Sulowska z komendy na Woli.

Śledczy wciąż nie wiedzą, w którym miejscu wagony zostały ostrzelane. Pomóc wyjaśnić to miał zamontowany wewnątrz monitoring. Jak udało nam się jednak ustalić, na nagraniach moment strzałów nie został uchwycony. Tramwaje zostały skierowane do zajezdni na Woli i na Żoliborzu.

- Straty są jeszcze szacowane. Zależy nam na tym, by oba tramwaje wróciły jak najszybciej na tory - powiedziała Ewa Rogala, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich.

To już nie pierwszy taki przypadek. Tramwajarze mówią, że zjawisko nasiliło się od ostatniego kwartału 2016 roku. Nierzadko dochodzi też do układania kamieni na szynach, co zdaniem motorniczych również stwarza ogromne zagrożenie dla podróżnych.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: