WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Snajper poluje na Pradze

Snajper poluje na Pradze

07.11.2016, godz. 11:00
Snajper poluje na Pradze
Snajper poluje na Pradze foto: SHUTTERSTOCK

Groza!Mieszkańcy Grochowa boją się wychodzić z domów. W okolicy od tygodnia grasuje snajper, który na oślep celuje do ludzi. Przed kulą z jego broni ledwo uciekła 13-letnia dziewczynka, a Cezarego Romana (22 l.) trafił w udo! Sprawą zajmują się już prascy kryminalni, ale do tej pory nie udało im się zatrzymać szaleńca.

O tym, że na Pradze grasuje wariat z bronią, mieszkańcy alarmują od kilku dni. Pierwszą, która dostrzegła niebezpieczeństwo, była pani Joanna. - Moja 13-letnia córka wracała w ubiegłą niedzielę od koleżanki. Na dworze było już ciemno. Nagle w okolicy Siennickiej usłyszała głośny huk i zobaczyła mężczyznę z bronią w ręku. Na szczęście zdążyła uciec i wrócić cało do domu - opowiada przerażona "Super Expressowi". - Poszłyśmy razem na policję i zgłosiłyśmy tę sprawę - mówi pani Joanna.

O wszystkim napisała też na osiedlowym forum. I wtedy zawrzało! Okazuje się, że mieszkańcy widzieli go także przy Olszynki Grochowskiej, Kobielskiej, Kaleńskiej, Igańskiej oraz przy Paca i na rondzie Wiatraczna.

- Kilka dni temu szedłem ulicą Grochowską, była godzina 16. Nagle poczułem ogromny ból w nodze i zobaczyłem, że z małej okrągłej rany leci mi krew. Zauważyłem też terenowy samochód i mężczyznę z bronią, który szybko odjechał. To jakiś świr - mówi Cezary Roman. - Nie wiem, z czego strzelał, może z pistoletu gazowego albo małej wiatrówki. Mnie szczęście krzywdy nie zrobił, ale skoro zaczął polować na ludzi, to znaczy, że mamy się czego obawiać. Jeżeli trafi kogoś w oko albo w głowę, to może nawet zabić - przestrzega przerażony 22-latek.

Sprawę grochowskiego snajpera bada policja. - Mamy informacje, że doszło do kilku takich incydentów. Apelujemy do wszystkich poszkodowanych, aby złożyli zawiadomienie. Prosimy również o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń lub ich sprawcy - mówi kom. Joanna Węgrzyniak z komendy przy Grenadierów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: