WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Spacer śladami starej Warszawy

Spacer śladami starej Warszawy

20.09.2016, godz. 00:00
Warszawa Stare Miasto Starówka
foto: SE/EAST NEWS

Kim był Gruby Josek? Czy architekci mają mocną głowę? Dlaczego na pl. Małachowskiego postawiono pomnik „gorszącego wojownika"? Co widział prezydent zanim padły strzały? Dlaczego czasami do domu trzeba wracać trzema dorożkami?

Tego będzie można się dowiedzieć na spacerze, który zacznie się w niedzielę 9 października o godz. 12.05 na pl. Grzybowskim u wylotu ulicy Próżnej.

„Zapraszamy na spacer, który przeniesie nas w czasy lat międzywojennych, pełnych modnych lokali, kameralnych kin, pachnących kawą, ciastkami i papierosowym dymem kawiarni . Przejdziemy ulicami Śródmieścia „Paryża Północy". Na swojej drodze spotkamy miejsca i opowiemy o osobach które budowały niesamowity klimat Warszawy lat dwudziestych i trzydziestych" - zachęcają organizatorzy.

Przewodnicy opowiedzą również, kto mógł dostać zaproszenie do najsłynniejszego stolika w Warszawie, kto i kiedy żądał zrównania wieżowca Prudential z ziemią, czy da się konno wjechać do Adrii, czy sałaciarza można nazwać dryndziarzem, czego bał się Marszałek, a kto bał się Marszałka i czy picie kawy jest nałogiem.

Spacer poprowadzi przewodnik warszawski Adrian Sobieszczański. Zakończy się dwie godziny później w okolicach ulicy Szpitalnej. Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, będzie można natomiast zostawić napiwek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: