WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Spacer śladem warszawskich legend

Spacer śladem warszawskich legend

24.08.2016, godz. 12:11
Warszawa Stare Miasto Starówka
foto: SE/EAST NEWS

W piwnicy której z kamienic znajdują się skarby Bazyliszka? Czemu kamienne gołębie zamieszkały na Piwnej? Jak Maćko Kwasiżur pokonał Diabła Chmielorza? Komu ukazała się warszawska Biała Dama? Jakie sprytne zwierzę stołowało się w warszawskim zamku? Gdzie stoi dzwon spełniający życzenia? - tego będzie można się dowiedzieć na spacerze pt. „Legendy warszawskie na zakończenie wakacji".

Biuro Przewodników Skarby Warszawy zaprasza na specjalny spacer z okazji zakończenia wakacji. W najbliższą sobotę będzie można wyruszyć w świat baśni i legend.

„Zjawy, duchy, potwory - wszystkie można było spotkać w wąskich, rzadziej uczęszczanych uliczkach Starego i Nowego Miasta. Jedne przerażające, inne uwodzicielskie, a niektóre nawet... przyjazne. Wszystkie od wieków związane są z Warszawą, jej historią i mieszkańcami. Gdzie znajdują się teraz? Małych i dużych zachęcamy do ich odkrywania" - zapowiadają warszawscy przewodnicy.

Zbiórka odbędzie się w sobotę 27 sierpnia o godz. 13 pod Kolumną Zygmunta od strony wschodniej (bliżej Wisły). Przewodnikiem będzie Sarah Skelton. Cena spaceru to 10 zł od osoby. Dzieci do 10 lat mogą wziąć udział bezpłatnie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: