WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Stacja przeładunkowa na Odolanach? Dzielnica protestuje

Stacja przeładunkowa na Odolanach? Dzielnica protestuje

13.10.2016, godz. 09:30
PLK
PLK foto: SHUTTERSTOCK

Polskie Linie Kolejowe planują budowę na terenie wolskich Odolan dużej stacji przeładunkowej kruszyw i materiałów budowlanych. Dzielnica sprzeciwia się tak uciążliwej inwestycji w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych.

 

Przedstawiciele spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowali zarząd Woli o planach budowy na terenie Odolan dużej stacji przeładunkowej kruszyw i materiałów budowlanych.

Zarząd Dzielnicy Wola wysłał do spółki pismo stanowczo sprzeciwia się inwestycji w tym miejscu.
- Odolany to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów Warszawy. W najbliższych latach w tym rejonie miasta będzie mieszkać kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Realizacja tego typu inwestycji spowoduje kolejne protesty i konflikty społeczne, a obszar oddziaływania tego typu stacji przeładunkowych jest znaczny. Chodzi przede wszystkim o pył oraz hałas. Zwracamy się również do kolejarzy o przekazanie szczegółowych informacji w tym zakresie harmonogramu i szczegółowego zakresu prac – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Już teraz przedsięwzięcia najemców kolei zakłócają spokój mieszkańców. - Priorytetem powinno być wygaszanie działalności przemysłowej w tym rejonie lub szybka budowa drogi technicznej, która pozwoli wyłączyć dla ruchu samochodów ciężarowych ulice: Jana Kazimierza, Sowińskiego, Ordona, Grodziską oraz Studzienną – mówi Adam Hać, zastępca burmistrza Woli.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: